Ekonomi

Kamuda Çalışan Taşeron İşçileri Üzen Ek Enflasyon Zammı Açıklaması

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan katılmış olduğu bir takım etkinlikler kapsamında bazı açıklamalarda bulundu. 

Mahmut Arslan açıklamalarında taşeron işçilere zam konusunu değerlendirdi ve kamu kurumlarında görevli işçiler için gelişim sağlanamadığını duyurdu. 

TAŞERON İŞÇİLERİ ÜZEN ZAM AÇIKLAMASI

Kadrolu taşeron işçilerin zam konusuna dair yeni gelişmeler yaşandı. Konunun uzun süredir gündemde olmasına rağmen adım atılamaması konusuna ilişkin Hak İş Sendikasından açıklamalar geldi. 

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan basın mensupları ile bir araya geldiği etkinlikte konuyu ele aldı. Enflasyon oranında zam yapılması konusunda 31 Mart seçimlerinden önce bazı belediyelerle sağlanan anlaşmaları değerlendiren Mahmut Arslan yerel seçim sürecinde birçok belediyenin zam kararı aldığını hatırlattı. 

Bu süreçte kamu kurumlarında çalışan taşeron işçiler için de girişimleri olduğunu ifade eden Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan kamu kurumlarında istenilen gelişmelerin sağlanamadığını duyurdu. 

Bu çerçevede kamu kurumlarında çalışan kadrolu taşeron işçiler için çalışmaların devam ettiği bilgisi gelsede bu konuda kısa süre içinde bir zam haberi gelmesi pek muhtemel görünmüyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir