Ekonomi

Kamuda Çalışan Tüm Taşeron Çalışanlara 635 TL Zam Verilmeli

Hatırlanacağı üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmasıyla, 11 iştirakinde çalışan 33 bin 427 işçinin günlük brüt ücretlerine 1 Mart 2019 tarihinden geçerli olmak üzere 21,16 lira ilave yapıldığı müjdesini vermişti,

İşçilere verilen bu zam müjdesiyle bir işçinin maaşında yaklaşık 635 TL zam meydana gelmişti. İstanbul Belediyesi ve iştiraklerinde çalışan işçilere verilen bu zam oranı hakkında yeni bir gelişme yaşandı. 

TÜM ÇALIŞANLARA 635 TL ZAM VERİLSİN

Belediye-İş Sendikası, İstanbul’da yapılan bu zammın ardından konuya dair bazı değerlendirmelerde bulundu. Belediye-İş Sendikası açıklamalarında o çalışanlara yapılan zammın hayırlı olmasını temenni ettikten sonra bu zammın kadroya alınan tüm taşeron işçilere verilmesini istedi.

Belediye İş Sendikasının Açıklaması

”696 sayılı KHK kapsamında istihdam edilenlerin mali haklarına YÜKSEK HAKEM KURULU kararları dışında ek bir iyileştirme yapılamaz. 2019 yılı içerisinde eski sürekli işçiler için yapılacak olan Kamu Toplu İş Sözleşmesine dahil edilemez” cevapları verilmiştir. Peki öyleyse bu yapılan nedir? Bu nasıl bir yönetim anlayışı, nasıl bir adalet anlayışıdır? 696 KHK kapsamında çalışan tüm işçilere İstanbul Büyükşehir’de uygulanan ücret artışı uygulanmalıdır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir