Ekonomi

Kamuda Kadroya Alınan Taşeron İşçilerin Ramazan Bayramı İkramiyesi Sevinci

Kanun Hükmünde Kararname ile geçtiğimiz dönemlerde kadroya alınan taşeron işçilere, kadroya alınmaları ile birlikte bazı sosyal ve mali haklar tanınmıştı. 

Kadroya alınan taşeron işçilere sağlanan mali haklardan bir tanesi de ikramiyeler oldu. İki bayram ikramiyesi ve bir tediye ikramiyesi alma hakkı bulunan taşeron işçilere sağlanan bu ikramiyelerin iki Mayıs ayında birleşecek. 

Öyle ki; Kadrolu Taşeron İşçilere sağlanan 52 günlük tediye ikramiyesi 4 taksit halinde ödeniyor. Bu ödemelerin ilk taksiti Ocak ayında ödenmişti. İkinci taksitlerin ise Ramazan Bayramı öncesi, Mayıs ayında ödenmesi bekleniyor. Bunun yanında işçilere aynı dönem Ramazan Bayram ikramiyesi ödenecek. 

Peki işçilere ne kadar ikramiye ödenecek? İşte ödenecek olan rakamlara dair detaylar,

TAŞERON İŞÇİLERE İKİ İKRAMİYE BİRDEN

Kadroya alınan taşeron işçilere ödenecek olan ikramiyelerden olan Ramazan Bayramı İkramiyesi standart bir ücrete sahip olup her işçiye aynı miktarda ödenecek. Bu kapsamda işçilere Ramazan Bayramında 75 TL bayram ikramiyesi verilecek. 

İşçilere sağlanan Tediye İkramiyesi’nin ikinci taksiti de bayram öncesi ödenecek. Mayıs ayı sonunda ödenmesi beklenen tediye ikramiyeleri maaşlara göre belirlenecek. En az tutar ise asgari ücretle çalışan taşeron işçiye sağlanacak ve 825 TL olarak ödenecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir