Ekonomi

Karlı İş Fikirleri: Evinizde Yapabileceğiniz 5 Farklı Ek Gelir Kapısı

Bilindiği üzere Türkiye milyonlarca ev hanımı bulunuyor. Çalışma hayatı içerisinde yer almak isteyen bu ev hanımları çeşitl nedenlerden dolayı çalışamıyorlar. Ancak ev hanımları evlerinde yapabilecekleri bazı işlerle ev bütçesine katkıda bulunabilirler. 

Ev hanımlarının yanı sıra evinde çalışarak ek gelir elde etmek isteyecek tüm vatandaşların yapabilecekleri bu ek gelir kapılarını sizlere aktarıyoruz. 

EVDE ÇALIŞARAK PARA KAZANABİLECEĞİNİZ 5 KARLI İŞ FİKRİ

Herhangi bir masraf olmadan evinde çalışmak isteyen vatrandaşların yapabilecekleri bu ek işler ile aylık belirli tutarlarda gelir elde edebilirsiniz. El becerisi gerektiren bu işlerin yanı sıra herkesin yapabileceği işlerinde yer aldığı bu iş fikirleri sırasıyla şu şekilde,

Nikah Şekeri Yapımı İle Ek Gelir Elde Etmek

Ek gelir yapacak vatandaşların en çok rağbet gösterdikleri iş kolu evde nikah şekeri yapımı. Bu işi profesyonel olarak sağlayan firmalar bulunuyor. Bu işi yapmak isteyen vatandaşlara malzemeleri teslim eden firmalar belirli bir sürede belirli bir sayıda nikah şekeri yapımına ücret ödüyorlar. Ödeme tutarı ise yapılan sayıya bağlı olarak değişiyor.

Evde Kına Paketleme İşi İle Ek Gelir Elde Etme

Nikah şekeri yapımında olduğu gibi firmalar bu iş imkanında gerekli malzemeleri vatandaşlara sağlıyorlar. Vatandaşlar yine belli bir sürede belli miktarda paketleme işi için ödeme alıyorlar.

Evde İplik Temizleme İşi

Bu iş imkanında konfeksiyon atölyelerinden toplanan kumaş parçalarından iplik üretimi yapılması amaçlanıyor. Vatandaşlara bırakılan kumaşlar temizlendiğinde belirli bir ücret ödeniyor. Ödemeler genellikle parça başı yapılıyor.

Evde Boncuk Paketmele İle Ek Gelir

Bir diğer ek gelir kapısı da boncuk paketleme işi. Evde nikah şekeri yapımı ile aynı sistemde çalışan bu iş imkanı ile ek gelir elde edilebilri. Ancak bu iş için el becerisi de gerekiyor. Ödemeler yine paketlenen sayıya göre yapılıyor.

Makale Yazarak Ek Gelir

İnternet siteleri ve sayfaları için makale yazarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bireysel olarak yapılabilecek olan makale yazımı ayrıca firmalar aracılığıyla da yapılabilir. Bu iş imkanı ev hanımları ve öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Ancak bu konuda dikkatli olmak çalışılacak firmanın güvenli olduğunun araştırılması gerekiyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir