Ekonomi

Kemal Kılıçdaroğlu: Fakir Ailelerin Hayat Standartını 2900 TL’ye Çıkaracaksın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le birlikte Aydın’da seçim mitingi düzenledi. Aydın’da vatandaşlara seslenen Kemal Kılıçdaroğlu hem yerel seçim çalışmalarına dair bilgiler verdi hemde hükümeti çeşitli konularda eleştirdi. 

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NDAN EKONOMİ ELEŞTİRİSİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçim çalışmaları kapsamında yapmış olduğu konuşmasında hükümeti ekeonomi alanında eleştirdi. 

Hükümetin açlık sınırında olan vatandaşlara yönelik yardımlar yapması gerektiğini ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu vatandaşların hayat standartlarının 2900 TL’ye çıkarılması gerektiğini söyledi.

“Fakir aile varsa elektrik, su, doğal gaz parasını düşüreceksin. O ailenin, açlık sınırının altında olan hayat standardını en az 2 bin 900 liraya çıkaracaksın. Çünkü açlık sınırı 2 bin 900 lira. Binlerce insan var şu anda çöplerden geçinen. Altı milyon kişi sokak ekonomisinden geçiniyor. Aileleriyle beraber 23-24 milyon kişi. 17 yıldır bu memleketi yönetenler, Türkiye’yi bu noktaya getirdi. 82 milyon insan bu ülkenin güzelliği için mücadele etmeli. Bir çocuk yatağa aç giriyorsa, bu çocuğun açlığı hepimizin ortak sorunu olmalı.”

Kamupersoneli.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir