Ekonomi

Kendi İşini Kuracak Vatandaşlara 10 Bin 550 TL’lik Devlet Desteği

Devlet işsizlik ve istihdam sorunlarının çözümü adına çeşitli desteklerde bulunuyor. Bu kapsamda gençlere yönelik bir detsekte kendi işini kuracak vatandaşlara veriliyor. 

Aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlayan vatandaşlara sağlanan bu desteğe dair tüm bilinmesi gerekenleri Kamuilanlari.com olarak derledik.

KENDİ İŞİNİ KURACAK VATANDAŞLAR İÇİN DEVLET DESTEĞİ

Öncelikle bu destek devlet tarafından işsiz gençlerin çalışma hayatına atılması ve işsizliğin azalması adına sağlanıyor. Bu destek ile kendi işini kuracak vatandaşlara prim ve vergi desteği ile 10 bin 550 TL’ye ulaşan bir kazanç sağlanıyor. Kendi işini kuracak vatandaşlara sağlanan bu destek için en temel şart ise yaş şartı.

Bu desteği almak için 29 yaşından küçük olunması gerekiyor. Yaş şartını sağlayan vatandaşlar bu destek için başvuru yaptırdıklarında primleri devlet tarafından ödeniyor. Devlet tarafından sağlanacak olan prim desteği sayesinde gençler aylık 882 TL’lik bir yükten kurtulacaklar. Bu prim desteği 12 süreye yayıldığında bir yılda 10 bin 550 TL kazanç elde edilmiş olacak.

Vergi Desteği 

Prim desteğine ek olarak iş yeri açanlara ayrıca gelir vergisinden muaf olma desteği de sağlanıyor. Bu vergi desteği ile genç işletme sahiplerine 3 yıllık vergi muafiyeti de sağlanıyor. 3 yıllık süre zarfında 75 bin TL altındaki gelirleri için vergi ödemeyecek olan gençler buradan da ciddi miktarda vergi kazancı elde edecekler. 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir