Ekonomi

KOSGEB Kredi Desteği Nasıl Alınır?

Kosgeb’in verdiği kredi desteği ile işleri ile ilgili faaliyetlerde bulunmak isteyen kişiler, nakit ihtiyaçlarını daha kolay bir şekilde karşılayabiliyor. Hem de şartları yerine getirilmesi kolay olduğundan pek çok kişi için de alması kolay bir destek.

Kosgeb Kredileri 2019 sayesinde ülkedeki üretim ve ekonomik faaliyetlerde artış görülüyor, işsizlik oranı azalırken istihdam da artış sağlanmış oluyor. Böylece yalnızca bireysel ekonomi değil aynı zamanda ülkenin ekonomisi de canlanmış oluyor.

KOSGEB Kredi Desteği Nedir?

KOSGEB, “Girişimcilik Destek Programı” adı verilen bir destek programı başlatmış bulunmakta. Bu destek programı ile özellikle genç bireyler iş kurmak için ya da mevcut işlerini geliştirmek ve yatırım yapmak için 50.000 TL’ye varan kredi desteği alabiliyorlar. Bunun yanında Kosgeb Destekleri 2019 pek çok girişimci için farklı çeşitlerde mevcut.

KOSGEB Kredi Desteğinden Faydalanmak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Kosgeb Hibe Kredi Şartları ise oldukça basit. Bu destekten faydalanmak için mutlaka kurumlar tarafından belirlenmiş olan eğitimlere katılmış olmak. Bu eğitimler KOSGEB ya da KOSGEB’in anlaşmış olduğu eğitim kurumları aracılığı ile veriliyor. Başvuru için ve eğitimden sonra alınacak sertifika için bir ücret ödemenize gerek yok. “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” adı verilen bu eğitim katılacağınız kursa göre farklılık gösteriyor. Örneğin bir kurs için tamamlanması gereken eğitim saati 30 saat ise diğer kurs için 70 saat olabiliyor. Her koşulda, eğitim sonrası alınan sertifika başvuru sürecinde mutlaka isteniyor.

Kendi Şirketini Kurma Aşaması

Kosgeb Kredi Başvurusu Için Gerekli Evraklardan bir tanesi kendi şirketiniz olduğuna dair belge olacak. Bu nedenle başvuru yapmak isteyen kişiler mutlaka kendilerine resmi bir kimlik edinmelidirler. Şirketinizi kurarken isterseniz şahıs ya da limited şirketi hatta anonim şirketi bile kurabilirsiniz. Kurduğunuz şirketin tüm hisselerinin sahibi siz olmak zorunda değilsiniz. Şirkette ortaklarınız da olabilir fakat sizin hisseniz yüzde 30dan az olamaz.  

Burada Kosgeb Kredi Alanların Yorumlarına baktığımızda genellikle şirketi kurarken destek parası ile şirketin kurulacağı sanılıyor. Fakat bu aşamada para sizin cebinizden çıkacak.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.