Ekonomi

KYK Burs Sonuçları Açıklandı Mı? 2020 Burs Ücreti Ne Kadar Olacak?

KYK Bursuna başvuran öğrencilerin merakla beklediği KYK Burs sonuçları konusu gündemde yer almaya devam ediyor. Binlerce üniversitelinin heyecanla beklediği KYK Burs sonuçları Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından duyurulacak. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? Site sonuçları ne zaman duyuracak?

KYK BURS SONUÇLARI HANGİ TARİHTE AÇIKLANACAK?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmasa da Ekim ayı sonunda veya Kasım ayı içerisinde KYK bursları sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Sonuçların Ekim ayına yetişmesi durumunda öğrenciler Kasım ayında ilk aylıklarını alabilecekler. Ancak sonuçlar Kasım ayına kalırsa başvuruda bulunan öğrencilerin ilk aylıklarını Aralık ayında alması bekleniyor.

KYK sonuçları ile ilgili detaylar ve son dakika gelişmeleri KYK’nın ya da GSB’nin resmi internet adreslerinde bulunan ‘duyurular’ sayfası üzerinden takip edilebilir.

2020 BURS ÜCRETİ BELLİ OLDU MU?

Lisans ve önlisans bölümlerinde okuyan öğrenciler 2019 yılında 470 TL’den 500 TL’ye, Yüksek lisans bölümlerinde okuyan öğrenciler 2018 yılında 940 TL’den 1000 TL’ye, Doktora bölümlerinde okuyan öğrenciler 2018 yılında 1.410 TL’den 1500 TL’ye yükseldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada aylık burs ve kredi ücretlerine artış yapılacağını ifade etmişti. 2020 burs ve kredi ücreti ile ilgili yapılacak değerlendirme sonrasında yeni ücretler de duyurulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir