Ekonomi

Maaş İpotekli Kredi Veren Bankalar

Maaş teminatlı kredi veren bankalar arasında Akbank, QNB Finans Bankası ve Ziraat Bankası yer almaktadır.

Maaş ipotekli kredi veren birçok banka bulunmaktadır ancak sıklıkla tercih edilen bankalar arasında Yapı ve Krediler Bankası ile Türkiye İş Bankası da yer almaktadır. Maaş ipotekli kredi günümüzde sıklıkla tercih edilen bir kredi alma seçeneğidir. Genellikle bireysel kredi türleri için yapılmakta olan maaş ipotekli kredi verme işlemini vatandaşlar sıklıkla tercih etmektedir.

Maaş İpotekli Kredi Nedir?

Maaş ipotekli kredi; kredi çekmek isteyen ancak herhangi bir teminat gösteremeyen (kefil, ipotek) vatandaşlara sunulan bir teminat çeşididir. Maaş ipotekli kredi türünde kişi istediği bireysel krediyi aldıktan sonra borçlarını ödememesi durumunda maaşını banka almaktadır. kamu ilanları Bu sebep ile maaş ipotekli kredi ismi ile bilinen bu kredi türü bankanın kendisini garantiye alma çalışması ile ortaya çıkmıştır. Maaşını bankaya teminat olarak gösterebilen kişiler üzerlerinde herhangi bir mal kaydı bulunmasa bile kredi alabilmektedir.

Maaş İpotekli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Maaş ipotekli kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Bunun sebebi ise bankaların en temelde ipotek sistemi ve kendilerini güvence altına almak isteyerek çalışmalarıdır. Maaş ipotekli kredisi veren bankaları şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Türkiye İş Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Yapı ve Krediler Bankası
  • Vakıflar Bankası
  • QNB Finans Bankası
  • Akbank
  • Denizbank
  • Odeabank tarafından maaş ipotekli kredi verilmektedir.

Ziraat Bankası Maaş İpotekli Kredi

Ziraat Bankası tarafından maaş teminatı istenerek kredi verilebilmektedir. Maaş teminatlı alınan krediler için faiz oranı yüzde 1,37 iken; vade süresi miktar ne olur ise olsun 48 ay olarak belirlenmiştir. Ayrıca alınacak kredi miktarı ekspertiz uzmanlarının değerlendirmesine göre belirlenmektedir. Ziraat Bankası maaş ipotekli kredisini sadece bireysel ihtiyaç kredileri için uygulamaktadır.

İş Bankası Maaş Teminatlı Kredi

İş Bankası maaş müşterilerine özel kredi 2018 yılında da verilmeye devam etmiştir. Türkiye İş Bankası tarafından maaş ipotekli kredi sadece kendi müşterilerine verilmektedir. İŞ Bankası maaş ipotekli kredi başvurularını SMS yolu ile almaktadır ve SMS başvuruları ile anında kredi imkanı tanıyabilmektedir.

Kamuilanlari.com Özel İçerik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir