Ekonomi

Mahir Ünal’dan Dolar Açıklaması: Seçimden Sonra 5 TL’nin Altına Düşecek

Basın mensupları ile biraraya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal gündemin merak edilen konularına dair açıklamalarda bulundu. Mahir Ünal yerel seçim çalışmaları, ekonomi ve siyaset gündemine dair yapmış olduğu açıklamalarının yanı sıra basın mensuplarının kendisine yönelttiği sorulara karşılık verdi. 

DOLAR 5 TL’NİN ALTINA DÜŞECEK AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal basın mensuplarıyla biraraya geldiği buluşmasına ekonomi gündemini değerlendirerek başladı. Yaz aylarında yaşanan kur dalgalanmasını değerlendiren Mahir Ünal dövizin şuan ki konumuna ve geleceğine dair açıklamalar yaptı. Doların seçimlerden sonra 5 TL’nin altına düşeceğini ifade eden Mahir Ünal’ın açıklamaları şu yönde.

“Müdahaledeki hız, ekonominin tek çatı altında toplanması, 7 lira dolaylarında olan doların 5,20 seviyelerine düşmesini sağladı. Göreceksiniz, dolar seçimden sonra 5 liranın altına da düşecek.”

İngiltere Merkezli Kur Atağı

Kur atağına dair değerlendirmelerinde, Ağustos ayında İngiltere merkezli kur atağı başlatıldığını, bu sayede adeta Türkiye’nin ekonomik çatısının çökertilmek istendiği ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal bu operasyonların bazı ülkeler tarafından bazı ülkeleri etkilemek için yapıldığını söyledi.

“Bu operasyonlar kapsamında bazı tahviller zararına satıldı, bu zarar bazı ülkeler tarafından finanse edildi ve nihayetinde bazı ülkelere ekonomi üzerinden doğrudan müdahale edildi. Bunlar arasında Irak, Tunus, Ukrayna ve Venezuela gibi ülkeler yer aldı. Dünyada bu yöntemle sonuç aldılar ama Türkiye’de alamadılar. Her ülkede kullanılan bu yöntemle sonuç aldılar ama Türkiye’de alamadılar. İşte 13 Ağustos’taki saldırı da bunlardan biriydi. Şimdi görüyoruz ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çok doğru bir karardı.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir