Ekonomi

Maliye Bakanı Albayrak Kıdem Tazminatı ve Emeklilik Sisteminin Geleceğini Açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak uzun süredir merakla beklenen yeni ekonomi paketine dair açıklamalarda bulundu. “Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019” programı kapsamında uzun bir konuşma yapan ve ekonomi paketinin detaylarını açıklayan Bakan Albayrak önemli başlıklar hakkında açıklamalarda bulundu.

EMEKLİLİK SİSTEMİ VE KIDEM TAZMİTANI AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Dolmabahçe Cumhurbaşkanlığı Çalışma Ofisi’nde düzenlemiş olduğu basın toplantısında bu iki konu hakkında şu bilgileri verdi. Bakan Albayrak kıdem tazminatlarının Bireysel Emeklilik Sistemleri ile entegrasyonunun sağlanacağını açıkladığı konuşmasında emeklilik sisteminin de değişeceğini ifade etti. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Konuşması

Kıdem Tazminatı Açıklaması ”Etkin bir tasarruf sistemi oluşturulacak tüm paydaşların katılımı ile kıdem tazminatı reformu gerçekleştirilecek. Kıdem tazminatı fonu ile BES’in entegrasyonu sağlanacak. ”

Emeklilik Sistemi Açıklaması ”Emeklilik sisteminin reforme edilmesi en önemli yapısal reformlardan birini oluşturmaktadır. YEP kapsamında emeklilik sisteminin reforme edilmesi en önemli konulardan birini oluşturacak. Emeklilik sistemindeki reformla toplanan fonlar milli gelirin yüzde 10’unu bulacak. Vatandaşlar emekli olunca “Nasıl geçinirim” diye düşünmeyecekler. ”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir