Ekonomi

Maliye Bakanı Albayrak’tan Asgari Ücretli ve Düşük Maaşlı Çalışanlara Vergi Müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak merakla beklenen yeni ekonomi paketini açıkladı. Türkiye’nin 3 yıllık ekonomi programı hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Berat Albayrak vatandaşların memnuniyetle karşılayacağı düzenlemeleri de açıkladı.

Bu kapsamda son yıllarda gündemde olan vergi konusuna değinen Bakan Berat Albayrak bu konuda yapılması planlanan düzenleme detayını aktardı. 

AZ KAZANANDAN AZ VERGİ MÜJDESİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ekonomi programı konuşmasında enflasyon rakamlarından büyüme hedeflerine dolar döviz kuru gelişmelerinden reform paketlerine çok sayıda konu başlığı hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak’ın konuşmasının en önemli noktalarından birisi de vergi konusunda oldu. Özellikle 2019 yılı asgari ücret belirleme toplantı sürecinde dile getirilen ve daha sonra kanun teklifleri verilen asgari ücretten vergi kaldırılması konusuna paralel açıklamalar geldi. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak  3 yıllık ekonomi paketi konuşmasında vergi indirimleri konusunda şu ifadelere yer verdi. ”Az kazanandan az vergi alınmasının önünü açacak vergi reformu adımlarını atmaya başlıyoruz.”

Berat Albayrak tarafından yapılan bu açıklama özellikle en alt gelir grubu olan asgari ücretlilerden daha az vergi alınması anlamına geliyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir