Ekonomi

Maliye Bakanı Berat Albayrak: AK Parti İktidarında İlk Defa Yıllık Cari Fazla Verdik

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ekonomi gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu olduğu değerlendirmesinde kur ataklarından, Türkiye’nin hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulunan Albayrak’ın o değerlendirmesi sizlerle.

BERAT ALBAYRAK’TAN CARİ FAZLA AÇIKLAMASI

Türkiye’nin yaşadığı döviz kuru saldırıları ve ekonomik dalgalanma sürecini hatırlatan Bakan Berat Albayrak bu saldırıların ardından yaşanan sürecin sona erdiğini ifade etti. Bu konuda 17 yıllık AK Parti iktidarında yaşanan bir ilki de kamuoyu ile paylaşan Berat Albayrak yıllık cari fazla verildiğini duyurdu. 

Kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Berat Albayrak’ın o açıklamaları ekonomi değerlendirmeleri sizlerle. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Twitter Paylaşımı

”Yaşanılan tarihi kur ataklarına rağmen dengelenme sürecini hedeflerimizin de ötesine taşıdık. Türbülanstan çıktık, ithalattaki köpüğü azaltırken, ihracatı artırarak 17 yıllık AK Parti iktidarlarında ilk kez yıllık cari fazla verdik. Katma değerli üretime ve ihracata dayalı ekonomi için dönüşümü sağlayarak, cari fazladaki bu başarıyı kalıcı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme için gerekli tüm adımları atacak ve ekonomide arzu ettiğimiz seviyeye ulaşacağız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir