Ekonomi

Memur Zammı Kabul Etmedi! Memur-Sen Son Dakika Açıklaması Yaptı

Memur ve memur emeklileri için zam pazarlıkları devam ediyor. Hükümet ve sendikalar arasında yapılan görüşmelerde şuan için bir anlaşma çıkmadı ve iki tarafta masadan ayrıldı. Hükümetin son teklifi de kabul görmedi. Önümüzdeki günlerde yeni görüşmeler olacak.

Bugün Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın bir açıklama yaptı ve kamuoyunu bilgilendirdi. Tekliflerde yeterli zammın olmadığını söyleyen Yalçın “tatmin edici bir rakam gelmedi ve müzakere için masaya oturmamız mümkün değil.” Açıklamasını yaptı.

Görüşmelerle alakalı hala ciddi bir adım atılmadığını söyleyen Yalçın toplu sözleşme masasında 2 gün ek süre talep ediyoruz. Karşılıklı olarak adımların atılması için pazarlık sürecine girmeliyiz. Ancak şuanda o noktadan dahi uzaktayız.

Hükümet ilk görüşmede memur ve memur emeklisine 2020’de yüzde 4+4, 2021’de yüzde 3+3 zamdan oluşan bir zam teklifi yapmıştı ancak bu teklif kabul görmedi.

Hükümet yetkilileri ve sendika yetkilileri birkaç gün içerisinde yeniden bir araya gelecek ve zam görüşmesini sürdürecek. Hükümetin yeni bir zam teklifi olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir