Ekonomi

Merkez Bankası (TCMB) 2019 Mart Ayı PPK Toplantısı Ne Zaman, Saat Kaçta?

Para piyasaları tarafından yakından takip edilen Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCBM) 2019 yılı Mart ayı Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısı için geri sayım başladı. 

Para piyasalarının büyük merakla beklediği toplantı öncesinde ise faiz indirimi beklenti oluşması toplantı üzerindeki dikkatli daha da artırdı.

Peki tüm bu yaşananlar ışığında TCMB PPK toplantısı ne zaman yapılacak? İşte söz konusu toplantıya dair bilinmesi gerekenler.

TCMB PPK TOPLANTISI DETAYLARI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCBM) tarafından yayımlanan faaliyte takvimine göre Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısı 6 Mart tarihinde gerçekleştirilecek. Gün içinde gerçekleştirilecek olan toplantıya dair kararlar ise öğleden sonra saat 14.00 civarında kamuoyu ile paylaşılıyor. 

Bu kapsamda Mart 2019 PPK toplantısı kararları 6 Mart saat 14.00’de ilan edilmiş olacak. 

FAİZ İNDİRİMİ KARARI ÇIKAR MI?

Mart 2019 Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısı için en merak edilen soruların başında faiz indirimi kararının alınıp alınmayacağı noktasında. Bu konuda analistler ikiye bölünmüş durumdalar. Ancak PPK toplantısı öncesi yapılan beklenti anketlerinde ise faiz indirimi kararının alınması beklenmiyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir