Ekonomi

Mevlüt Çavuşoğlu: ÖTV İndirimi Uzatılabilir

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bazı ziyaretlerde bulunmak için İzmir’e gitti. Burada taksicilerle biraraya gelen Mevlüt Çavuşoğlu hem taksicilerin sorunlarını dinledi hemde bazı müjdeler verdi.

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU’NDAN ÖTV İNDİRİM AÇIKLAMASI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yapmış olduğu konuşmasaa ÖTV indiriminin uzatılmasına dair değerlendirmelerde bulunarak başladı. ÖTV indiriminin piyasaya canlılık getirdiğini hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, bu indirimler ile alınan ve özellikle tatil bölgelerinde lüks araçlarla taksi hizmeti verilmesini memnuniyetle karşıladığını dile getirdi.

Bu çerçevede 15 Haziran’da sona erecek olan ÖTV indirimine ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Çavuşoğlu şu açıklamada bulundu. 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ÖTV Açıklaması

“Meclis’ten çıkan yasayla ilgili benim de katkılarım oldu. Şahsen şoför esnafımızın dertlerini dinleyip aktarıyoruz. ÖTV konusunda seçim arifesinde olduğumuz için değil haklı bir talebiniz olduğu için yakından ilgileneceğimin sözünü veriyorum. Bunlar ticari araçlar. Sağlanan kolaylıklar devam etmelidir. ÖTV’nin kaldırılmasıyla özellikle taksiciler çok lüks araçlar almış. Muğla, Kuşadası ve Antalya gibi turizmin geliştiği yerlerde lüks araçlar var. Gelen turistler memnun. Eskiden Antalya’dan Pamukkale’ye günübirlik turlar olurdu. Şimdi lüks araçlar sayesinde daha konforlu olacak”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir