Ekonomi

Meyve ve Sebzede Tanzim Satışları Ne Kadar Devam Edecek?

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz katılmış olduğu bir programda tanzim satışlarına dair açıklamalarda bulundu. Bu satışların ne kadar daha devam edeceği konusunda bilgiler veren Fahrettin Poyraz’ın açıklamalarının detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

TANZİM SATIŞLARI İLE FİYATLAR DÜŞTÜ

Fahrettin Poyraz yapmış olduğu açıklamalarında fiyatlarda ilk günde büyük çekilme olduğunu söyledi. Sebze fiyatlarında bu operasyonlar başlamadan önce olan fiyatlarla tanzim satışları sonrası oluşan fiyatlarda büyük fark olduğunu ifade eden Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği  Genel Müdürü Fahrettin Poyraz şu açıklamada bulundu. 

” Domates bu operasyon başlamadan önce 10 lira ve üzeri fiyatla satılırken, dün biz 3 liradan satışa başladık ve market zincirlerinde de fiyatlarda ciddi düşüş oldu. Salatalık 8 lirayken 4 liraya, biber 11 lirayken 6 liraya, patlıcan 10 lirayken 4,5 liraya, soğan 4 lirayken 2 liraya, patates 4,5 lirayken 2 liraya sattık. Bizim arkamızdan da marketlerde ve manavlarda fiyatlarda ciddi gevşeme oldu. Belli marketler de projeye destek verdi. Özellikle patates ve soğanda 2 liradan satış yapmaya başladılar. Kamuoyuna, ‘Bu işin bir piyasası var. Bu piyasada sistemin bozulması noktasında fırsatçılara imkan verilmeyecek.”

Konuşmasında ayrıca bu tanzim satışlarının ne kadar devam edeceğini de açıklayan  Genel Müdürü Fahrettin Poyraz “Tanzim satışta 2,5 aylık planlamamız var. Örtüaltı üretimin yanısıra açık alanlardaki ürünler de piyasaya girdiğinde fiyatlarda ürün bolluğundan kaynaklanan bir gevşeme olacak.” dedi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.