Ekonomi

Milyonlarca Vatandaşın Yararlandığı Sosyal Yardım Ödemelerine Zam

Memur maaşları yılın ilk 6 ayının geçmesi ve enflasyon verilerinin elde edilmesinin ardından alacakları zam oranları belli oldu. Memur maaşlarına yapılan zam oranlarının netlik kazanması ile maaşlar arttı. Bazı mali ve sosyal haklar memur maaşlarına endeksli olduğu için bu ödemelerde arttı. 

Kamuilanlari.com olarak sizlere daha önce tek tek aktardığımız bu zamlanan mali ve sosyal hakları derledik.

MEMUR MAAŞLARI İLE BİRLİKTE ARTAN ÖDEMELER

Memur maaşlarına yapılan zam oranı yüzde 6 oranında oldu. Bu zam oranı ise Temmuz ayında maaşlara yansıdı. Temmuz zammının maaşlara uygulanması ile aşağıda yer alan ödemelerde artış gösterdi. 

Evde Bakım Parası:

Memur maaşları ile artış gösteren en önemli ödemelerden birisi de evde bakım parası. Evde bakım parası Temmuz ayı öncesi 1305 TL olarak ödeniyordu. Bu ödemeler Temmuz ayı sonrası 1384 TL olarak güncellendi. Evde bakım maaşı Temmuz’da 79 TL zamlanmış oldu. 

65 Yaş Aylığı:

Geliri olmayan yaşlı vatandaşlara ödenen 65 yaş aylığı da memur maaşları ile arttı. Bu ödemeye 36 TL zam yapılacak 601 TL’den 637 TL’ye yükseldi. 

Engelli Maaşı:

Devletin engelli vatandaşlara sağladığı desteklerden olan engelli aylığı’da Temmuz ayında zamlanan ödemelerden. Yüzde 40 ile yüzde 69 arasında engeli olan vatandaşlara ödenen tutar 480 TL’den 509 TL’ye yükseldi. Yüzde 70 ve üzeri engeli olan vatandaşlara ödenen tutar ise 720 TL’den 763 TL’ye yükseldi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir