Ekonomi

Motorin Fiyatlarında Pompaya Yansıyacak İndirim Geliyor

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının düşmesiyle benzin fiyatlarında indirim yapılmıştı. Söz konusu indirim EPGİS tarafından duyurulmuş ve indirimin pompaya yansıyacağı belirtilmişti.

Benzin fiyatlarına yapılan indirimin ardından gözler ise motorin fiyatlarına dikilmişti. Peki motorin fiyatlarına yapılacak indirim ne zaman yapılacak? İndirim tutarı ne kadar olacak? İşte detaylar;

MOTORİN FİYATLARINA 13 KURULUŞLUK İNDİRİM

Uzun süredir beklenen motorin indirimin bu gece yarısından itibaren yapılması bekleniyor. Söz konusu indirimin en önemli nedeni ise uluslararası piyalasalarda motorinin ton fiyatında yaşanan indirim. Bu konuda son verilere göre motorinin ton fiyatı uluslararası piyasalarda 607 dolar bandından 584 dolara kadar geriledi. Piyasalarda yaşanan bu gelişmenin ardından motin fiyatlarında bu gece yarısı 13 kuruş indirim yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. İndirim yapılıp yapılmayacağı ve yapılacaksa tutarı akşam saatlerinde belli olacak.

Motorin fiyatlarında dair indirim detaylar ise Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından paylaşılacak. EPGİS indirim haberlerini çoğunlukla resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşıyoruz. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir