Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Ekonomi

Muhtaç Vatandaşlara Devletten Aylık 817 TL Maaş

Devlet çeşitli kurumları aracılığıyla farklı durumlarda bulunan vatandaşlara bazı destek ödemeleri yapıyor. Bu ödemeler vatandaşların durumuna, gelirine ve diğer koşullara değişiyor. Bu desteklerden bir tanesi de muhtaç aylığı. Peki muhtaç aylığını kimler alabilir? Detayları ile haberimizde. 

DEVLET TARAFINDAN SAĞLANAN MUHTAÇ AYLIĞI

Devlet tarafından aylık olarak muhtaç vatandaşlara sağlanan aylık 817 TL maaş, Vakıflar Genel Müdürlüğünce, vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla  sağlanır. Muhtaç aylığının bağlanması için ise annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara sağlanır. Ancak tüm şartlar bu kadar değil.

Bu çerçevede muhtaç aylığının alınması için gerekli diğer koşullar için; Sosyal güvencesi olmaması, Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması, Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması, Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi.

Söz konusu başvuru koşullarına sahip olan vatandaşlar başvurularını Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne yapıyorlar. Başvurular için vatandaşların bazı belgeleri teslim etmeleri gerekiyor. Bu belgeler; Muhtaç aylığı başvuru formu, Engelliler için özrünü belirten sağlık kurulu raporu. Başvuruda bulunan vatandaşların başvurularının kabul edilmeleri halinde 817 TL maaş bağlanmakta. 

Kamuilanlari.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir