Ekonomi

Okul Servis Ücretleri Ne Kadar Olacak? Veliler İsterse Şikâyet Edebilecek

Okulların açılmasına az bir süre kaldı. Öğrenciler ve veliler bu dönemde okul alışverişi ve kayıtlarıyla uğraşıyor. Birçok öğrenci okula servisli gidip geliyor ve her yıl olduğu gibi 2019-2020 eğitim öğretim yılı öncesinde servis ücretlerinin ne kadar olacağı merak ediliyor.

Bazı servis firmalarının yüksek ücret talep etmesi nedeniyle veliler şikâyetçi olabilir. Belirlenen ücretin dışına çıkmamak gerekiyor. Aksi halde velilerin şikayet hakkı doğuyor.

Her sene eğitim öğretim yılı başlamadan hem devlet okulları için hem de özel okullar için ücret belirleniyor. Servis ücretleri UKOME kararına göre belirleniyor. Veliler ise bazı servis firmalarının yüksek ücret talep ettiğini söylüyor.

Okullar anlaşmalı servis firmalarına öğrencileri yönlendiriyor. Tam olarak da sorun burada çıkıyor. Birçok veli okulların belirlenen ücretten daha yüksek bir miktarı velilerden istediğini söylüyor.

Velilere yapılan uyarılarda mutlaka servis ücretinin faturasının alınması ve fazla ücret talep edilmesi gibi durumlarda ise Hakem Heyetine gitmeleri isteniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir