Ekonomi

PTT Tüketici Kredisi Vermeye Başladı! PTT Kredi Faiz Oranı ve Vade Detayı

Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ (PTT AŞ) bünyesinde çalışan personelleri ile bünyesinden emekli olmuş eski çalışanlarına Tüketici Kredisi sağlıyordu. PTT bu konuda yeni bir açıklama yayımlayarak söz konusu kredinin artık tüm vatandaşlar için sağlanacağını açıkladı. 

PTT’DEN TÜKETİCİ KREDİSİ

PTT Tüketici Kredisi için açıklamalarda bulundu. Bu konuda kredi için Aktifbank ile bir anlaşma imzalandığını duyuran PTT PTT personeli ve emekli maaş müşterilerini kapsayan “Tüketici Kredisi” uygulamasının, yapılan çalışmalar sonunda tüm vatandaşların hizmetine sunulduğu bildirildi.

PTT tarafından sağlanacak Türketici Kredisi detayları için de bilgi veren PTT başvuruların şubeler üzerinden yapılabileceğini duyurdu. Vatandaşların kredi için T.C. numaraları ile başvuru yapabileceklerini açıklayan PTT kredilerin 60 ay vade ile alınabileceğini duyurdu. 

PTT’den Yapılan Açıklama

“Yaygın iş yeri ağıyla hizmet veren PTT AŞ sayesinde, birçok banka şubesinin bulunmadığı yerleşim yerlerinde de tüketici kredisine kolayca ulaşılabilecek. PTT AŞ, 2019 yılı sonuna kadar anlaşma sağlayacağı bankalar üzerinden, yeni kampanyalarla tüm müşterilerine kredi hizmeti sunmaya devam edecek. İhtiyaç sahipleri PTT Tüketici Kredisi’ne, sadece nüfus cüzdanları veya TC kimlik kartlarıyla başvuru yapabilecek. Kredinin ilgili banka tarafından onaylanmasının ardından, kişinin gelir durumunu belgelendirmesiyle kredi işlemi tamamlanmış olacak ve kredi aynı gün verilebilecek. PTT AŞ müşterileri, 60 ay vadeye kadar kredi başvurusu gerçekleştirebilecek.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir