Ekonomi

Ramazan Ayı Öncesi 2019 Yılı Fitre Fiyatları Açıklandı

2019 yılı Razaman Ayı içerisinde vatandaşların fitre fiyatlarına dair açıklama geldi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından yapılan açıklamada bu yıl için kişi başı ödenecek fitre tutarı açıklandı. Ali Erbaş yapmış olduğu açıklamasında 2019 yılında fitre fiyatlarının 23 TL olduğunu duyurdu. 

2019 YILI FİTRE FİYATLARI 23 TL

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Ramazan ve İnfak” toplantısına katıldı. İstanbul’da gerçekleştirilen organizasyon kapsamında bir konuşma yapan Ali Erbaş, Ramazan ayı için açıklamalarda bulundu. Ali Erbaş açıklamasında Ramazan ayının her türlü iyilik ve güzelliği, hayır ve bereketi bünyesinde barındırdığını söylediği konuşmasında Ramazan’ın aynı zamanda barış ve kardeşlik sağladığını ifade etti.

Konuşmasında ayrıca 2019 yılı fitre tutarlarına dair de vatandaşları bilgilendiren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş bu rakamı 23 TL olarak açıkladı. Vatandaşların Dİyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla bu fitrelerini ödeyebileceğini ifade eden Ali Erbaş şu bilgiyi verdi.

“Vatandaşlarımız ramazan ayı boyunca zekat, fitre, fidye, sadaka, gıda paketi, bayramlık kıyafet gibi bağışlarını ‘www.tdv.org ve bagis.tdv.org’ adreslerinden online yapabileceği gibi il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da yapabileceklerdir. Ayrıca, bağışçılarımız tüm GSM operatörlerine bağlı faturalı ve faturasız hatlardan 5601’e SMS göndererek fitre bağışında bulunabilecektir. Bir SMS ücreti, bir fitre bedeli olan 23 Türk Lirası’dır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir