Ekonomi

Sanayi Bakanı Varank’tan Vatandaşlara Türk Lirası Önerisi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank katılmış olduğu bir takım etkinler kapsamında ekonomi dünyasına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Bu kapsamda döviz kuru üzerinde duran Bakan Varank bu konuda vatandaşlara uyarılarda bulunurken Türk Lirası kullanımı konusunda da önerilerini kamuoyu ile paylaştı. 

TL KULLANIMINDAN UZAKLAŞMAYIN

İTOB Ticaret Merkezi’nin temel atma törenine atılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank burada katılımcılara yönelik açıklamalarda bulundu. İzmir’de gerçekleştirilen etkinlikte hem iş insanlarına hemde vatandaşlara seslenen Bakan Varank, iş insanlarının ekonomiye daha çok güvenmeleri gerektiğini ifade etti. Üretim vazgeçilmemesi uyarısında bulunan Bakan Varank Türk Lirası’nın arkasında durulması gerektiğini ifade etti. 

“Özellikle iş insanlarımızın ekonomiye daha çok güvenmesi gerekiyor. Üretimden ve istihdamdan asla vazgeçmeyin. Türk Lirası’nın arkasında durun. Dış şokların sebep olduğu kur dalgalanmaları, sizi Türk Lirası’ndan asla uzaklaştırmasın.”

Türkiye’nin ekonomisine dair yapılan açıklamalara da değinen Bakan Varank, Türkiye ekonomisini çökertmek isteyenlerin karşısında işte buradaki gibi sağlam ve dirayetli iş dünyamız, emekçilerimiz, güçlü üretim ekosistemimiz var ifadelerini kullandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir