Ekonomi

Seçim Sonra Ana Gündem Ekonomi! İşçi Zammı, Kıdem Tazminatlarında Son Durum

Seçimlerin tamamlanmasıylabirlikte ana gündem artık ekonomi oldu. Kıdem tazminatları vergi reformu HalYasası kamu işçilerine verilecek zamlar öncelikli olarak tartışılacak.

Yerel seçimler 31 Mart günü sona erdi.Türkiye’nin bugünden sonra ana işi ekonomi olacak. Hazine ve Maliye Bakanı seçimdensonra 8 Nisan çok önemli olduğunu söylemişti.

Kıdem tazminatı reformunayeni dönem başlayacak. Berat Albaysak bireysel emeklilik sistemi başta olmaküzere kıdem tazminatı reformu başta olmak üzere birçok yeni alan olduğunu hemfinansal olarak uygun olacağını söyledi. Hem de ekonominin çok da ayakta duranbir politikaya sahip olacağını söylemişti.

 Kamuda çalışan yaklaşık 200000 işçi verilecekzam Berat Albayrak kamu işçileri pazarlık masası seçim sonrası kurulacak. Türkiyezam konusunu belirlediği enflasyon ve refah Payı ile birlikte maddi kayıplarıntamamen giderilmesi planlanıyor. Kamu işçilerine verilecek zam ağustosta memuremekli zam yapılacak zammı belirlenmesi bu dönemde belli olacak.

Seçimden sonra gündemeolasılıklı muhtemel olan hal Yasası da gıda fiyatlarını kontrol alınması içinönemli bir adam olarak bakılıyor. Yargı reformları da seçim sonrası tartışmalarkesinlikle Hal Yasası içinde başlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir