Ekonomi

Seçimlerden Sonra EYT Yasası Meclis Gündemine Taşınacak Mı?

Yerel seçim sürecinde gündeme gelen en önemli konu başlıklarının başında Emeklilikte Yaşa Takılanlar geliyordu.

Muhalefet partileri tarafından gündemde tutulan EYT Yasası ile ilgili yasanın çıkmasını bekleyen vatandaşlarda çeşitli kampanyalar düzenlediler. Özellikle büyükşehirlerde toplanan ve on binlerce kişinin katıldığı EYT Buluşmaları gündemde kendisine önemli yer buldu.

Peki seçim öncesinde oldukça sık bir şekilde konuşulan konu hakkında seçimlerden sonra herhangi bir adım atılacak mı? Kamuilanlari.com olarak bu sorunun yanıtını sizlerle beraber değerlendiriyoruz. 

EYT KONUSU MECLİS GÜNDEMİNE GELECEK Mİ?

Seçim öncesi dönemde BBP Genel Başkanı Mustafa Destici konuya dair açıklamalarda bulunmuş ve EYT’li vatandaşların haklarının geri verilmesini talep etmişti. Mustafa Destici’nin bu açıklamalarının ardından ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ‘Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında yapmış olduğu konuşmasında konunun gündemde olmadığını söylemişti. 

Muhalefet Partileri de seçim öncesinde konuyu sık sık gündemlerine almışlardı. Cumhuriyet Halk Partisi’nden Adana Milletvekili Ayhan Barut, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili kanun teklifi vermişti. Bunun yanında İYİ Pari Milletvekilleri de konuyu sık sık gündeme almışlar ve soru önergeleri ile kanun teklifi vermişlerdi. 

Yaşanan bu gelişmelere bağlı olarak merak edilen en önemli soru EYT’nin geleceği ne olacak?

Bu konuya dair net bir cevap vermek mümkün değil zira konu uzun zamandır konuşuluyor. Ancak konuya dair en önemli açıklamalar hükümet kanadından gelmişti. Seçim öncesi dönemde yapılan gündemimizde yok açıklamaları bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. 

Ekonomide yaşanması muhtemel sorunlar ve uzun bir süre seçim olmaması gibi konular EYT Yasası için önemli basamaklar. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir