Ekonomi

Seçimlerin Ardından Yeni Belediye Yönetimlerinden Taşeron Maaşlarına 635 TL Zam Müjdesi

Belediye başkanlıkları yapmış oldukları açıklamalar ile bünyelerinde görevli işçilerin maaşlarında iyileştirmelere imza atıyorlar. 

Bu düzenlemeler ile Ocak ayında cuzi miktarda zam alan taşeron işçilerin maaşlarına asgari ücret oranına yakında veya üzerinde bir seviyede zam yapılıyor. 

TAŞERON İŞÇİ MAAŞLARINA 635 TL ZAM

Taşeron işçilerin maaşlarına zam konusunda ilk adım Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Körfez Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından atılmıştı. Seçimden önce atılan bu adımlarla işçilerin maaşlarında günlük 21 TL, aylık 635 TL zam yapıldı. 

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan belediyeler tarafından yapılan bu zam oranlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak bu zam oranlarını değerlendirmişti.

Mahmut Arslan zam oranlarının ilk açıklandığı dönemde yapmış olduğu açıklamasında zam kararı alan belediyeler için memnuniyetini dile getirmiş ve diğer belediyelerden de böyle adımlar talep etmişti. 

SEÇİMLERİN ARDINDAN ZAM KONUSU

Seçimlerin tamamlanmasının ardından bazı belediyeler mevcut yönetimle devam ederklen bazı belediyelerde ciddi değişiklikler yaşandı. Bu çerçevede akıllara bu belediyelerde taşeron işçilere müjde verilecek mi? sorusu akıllara geldi.

Yönetimlerin yeni yeni göreve başlamaları hatta bazı bölgelerde seçim sürecinin devam etmesi bu konunun gündeme gelmesini engelledi. Ancak Ağustos ayından önce taşeron işçilerin maaşlarına zam konusu belediyeler tarafından ele alınacaktır. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir