Ekonomi

SGK 4/A Hizmet Dökümü İle Hangi Bilgilere Ulaşılır? Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir işyerinde sigortalı olarak çalışan vatandaşların zaman zaman merak ettiği ve kontrol etmek istediği hizmet dökümü belgesi ile ilgili detayları haberimizde derledik.

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan 4A (SSK) kapsamındaki sigortalı çalışanlar, hizmet dökümü sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağını, bu sorgulama ile hangi bilgilere ulaşacaklarını araştırıyorlar. İşte o detaylar;

SGK 4/A HİZMET DÖKÜMÜ DETAYLARI

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak 4/A kapsamında çalışan vatandaşlar hizmet döküm belgelerini iki şekilde öğrenebilirler. Bu yöntemlerin ilki SGK İl Müdürlükleri aracılığıyla bizzat öğrenebilrler. Ancak SGK İl Müdürlüklerine gitmeden de hizmet dökümü öğrenilebilir. 

E-Devlet’ten SGK Hizmet Dökümü Sorgulama

T.C. numaranız ve şifreniz ile e-Devlet’e giriş yapın. Burada arama bölümüne Sosyal Güvenlik Kurumu yazın ve area butonuna basın. Burada karşınıza Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sayfası çıkacak. Açılan sayfada 4/A Hizmet dökümü seçeneğine tıklayın. Buradan tüm hizmet dökümünü öğrenebilirsiniz. 

SGK 4/A Hizmet Dökümüyle; Temel sigorta bilgileriniz, İlk defa sigortalı bir işe giriş tarihiniz ve çıkış tarihiniz, Ne kadar çalıştığınız (Sigortalı olarak kaç gün çalıştığınız), Hangi aylarda ne kadar prim yatırdığınızı, Hangi aylarda sigortanızın yattığı (sigortanın ödenip ödenmediği), Çalıştığınız şirketi gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir