Ekonomi

SGK’dan Yapılandırılmış Borçların Ödeme Süresine İlişkin Açıklama

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 7143 sayılı Kanuna göre vergi borcu yapılandırması yapan vatandaşlara dair bir basın açıklaması yayımladı. Kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan basın açıklamasında; süresi içinde ödenmemesi yahut eksik ödenmesi nedeniyle yapılandırması bozulan vatandaşların geçmiş ödemelerini ödeyerek yapılandırmalarının devam ettirebilecekleri vurgulandı. 

SGK’DAN VERGİ YAPILANDIRMASI AÇIKLAMASI

SGK tarafından yayımlanan yapılandırma borç açıklamasında vatandaşların 28 Şubat tarihine kadar borçlarını ödemeleri halinde yapılandırma haklarının devam edeceği açıklandı. /b (BAĞ-KUR) ve primini kendisi ödeyen diğer sigortalıların borç yapılandırmalarına ilişkin yapılan açıklamada da bu sürecin 28 Şubat tarihine kadar devam edeceği bilgisi verildi. 

SGK Tarafından Yayımlanan Duyuru

“Bilindiği üzere 28.12.2018 tarihli 30639 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7159 sayılı Kanunun Geçici 2’nci maddesi ile Kurumumuza olan borçlarını 7143 sayılı Kanuna göre yapılandırılmasına rağmen, süresi içinde ödenmemesi yahut eksik ödenmesi nedeniyle yapılandırması bozulanlar, bu tutarları ödemeleri gerektiği tarihten ödeme tarihine kadar geçen süre için hesaplanan geç ödeme zammı ile birlikte 28 Şubat.2019 tarihine kadar ödemeleri halinde 7143 sayılı Kanun hükümlerinden faydalanmaya devam edeceklerdir”

Kamu Duyurularından Anında Haberdar Olmak İçin bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.