Ekonomi

SGK Uzmanından Emeklilikte Yaşı Bekleyenler için Emeklilik Öncesi GSS Borcu Uyarısı

Türkiye’de milyonlarca vatandaş emekli olmak için yaş şartını tamamlamayı ya da bu konuda düzenleme yapılmasını bekliyor. 

Emekli olmak için gerekli olan koşulların büyük bir kısmını sağlayan ancak yaş şartı nedeniyle emekli olamayan vatandaşların bu düzenleme talepleri devam ederken konuya ilişkin yeni bir uyarı geldi. 

Emekli olmaya hazırlanan vatandaşların emeklilik öncesi kötü sürpriz yaşamamaları adına yapılan bu uyarı detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

EMEKLİLİK ÖNCESİ GSS SÜRPRİZİ YAŞAMAYIN

Emekli olmak için yasa tasarısı bekleyen çok sayıda vatandaşımız bulunuyor. Bu vatandaşlar yaş şartını sağlamaları halinde emekli olacaklar. Ancak SGK Uzmanı Özgür Özdursun kendi Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kullandı. 

”Emekli olmak için yaşını bekleyenler çalışmıyorsanız eşinizde çalışmıyorsa GSS prim borcunuzu kontrol edin! İster sağlıktan yararlanın ister yararlanmayın GSS borcunuz çıkacak! GSS+ Gecikme faizi borcunuzu ödemeden emekli olamazlar!”

SGK uzmanı açıklamasında ayrıca emekli olmayı bekleyen kişilere, eşlerinin de GSS prim borcu olabileceği bu durumda da emekli olunamayacağını ifade etti. Bu konuda emeklilik bekleyen vatandaşlara bu konuda kontrollerin yapılmasını tavsiye etti.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir