Ekonomi

Son Dakika! Vakıfbank Hazineye Devredildi!

4 Aralık 2019’da yayımlanan Resmi Gazete’de, Cumhurbaşkanı Kararı ile Vakıfbank’ın yüzde 58,5 oranindaki hissesi Hazine ve Maliye Bakanlığına devredilmiş oldu.

Devir işlemleri ile ilgili, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Devir Bu Hafta Gerçekleşecek

Alınan kararda, Vakıfbank’ın, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne(V.G.M.) ait ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yönetilen yüzde 58.5 oranlı A ve B gruplu hisseler, bu hafta içerisinde Hazine ve Maliye Bakanlığına devredilmiş olacak. Devir, hisse başına 9,49 lira olarak tanımlanan değer üzerinden gerçekleşecek. Devredilecek olan pay, banka sermayesinin 1 milyar 463 milyon liralık bölümünü oluşturuyor.

Alınan karar ise şöyle;

Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı hisselerinden, diğer mülhak vakıflara ait olanları hariç olmak üzere, Vakıflar Genel Müdürlüğünün idare ve temsil ettiği (A) ve (B) grubu hisselerin Hazineye devredilmesine ilişkin ekli Kararın yürürlüğe konulmasına, 11/1/1954 tarihli ve 6219 sayılı kanunun 6 ıncı maddesi gereğince karar verilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir