Ekonomi

SSK, Bağ Kur ve Memur Emeklilerinin Güncel Zamlı Maaş Tablosu

Haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranları kesinlik kazandı. Durumlarına göre maaşlarında artış yaşayacak olan emekli vatandaşlar zamlı maaşlarını önümüzdeki günlerde almaya başlayacaklar. 

Emekli oldukları kurumlara ve emekli oldukları seneye göre değişen emekli maaşları için güncel ödeme tabloları sizlerle. 

ZAMLI EMEKLİLİK MAAŞ TABLOSU

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarının ardından 6 aylık enflasyon farklı belli oldu. Maaşlara eklenecek bu enflasyon oranı ile SSK ve Bağ- Kur emeklileri yüzde 5.01 artacak. Bunun yanında memur ve memur emeklilerinin maaşları da yüzde 1.01 enflasyon farkı oranından yüzde 5 toplu sözleşme gereği toplamda yüzde 6.01 oranında artacak. 

SSK ve Bağ-Kur emeklileri ile Memur emeklilerinin maaşlarına yapılacak bu zamların ardından ise oluşan güncel maaş tablosu şu şekilde;

* Bağ-Kur Esnaf Emeklilerinde taban ücret 1595 TL’den 1675 TL’ye çıktı.

* Bağkur Tarım Emeklilerinde taban ücret 1189 TL’den 1249 TL’ye çıktı.

* SSK (2000’den emekli olan) emeklilerin taban ücret, 1888 TL’den 1982 TL’ye çıktı.

* SSK (2000’den sonra emekli olan) emeklilerin taban ücreti 1125 TL’den 1181 TL’ye çıktı.

* Memur emeklilerininde taban aylık ücreti 2 bin 379 TL’den 2 bin 522 TL’ye çıktı. 

SSK emeklileri 24 Temmuz tarihinden itibaren maaşlarını çekebilecekler.  Bağ-Kur emeklilerinin maaş ödemeleri ise 25 Temmuz tarihinden itibaren yapılacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir