Ekonomi

Tanzim Meyve Sebze Satışları İnternet Üzerinden Yapılmaya Başlanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tanzim satışlarına dair açıklamalarda bulundu. Belediyeler tarafından başlatılan ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören tanzim satışlarına dair açıklamalarında elektronik alışverişe değinen Bakan Turhan, internet üzerinden satışların başlayacağı bilgisini verdi. 

TANZİM SATIŞLARDA ELEKTRONİK DÖNEM

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan konuya ilişkin açıklamalarında tanzim satışlarında kuyruklar olmaması ve vatandaşların mağduriyet yaşanmaması adına internetten satışların yapılacağını bildirdi. Bu kapsamda PTTeM ile Orman Bakanlığı’nın birlikte çalışacağını ifade eden Bakan Turhan şu ifadeleri kullandı. 

”Tarım ve Orman Bakanlığımızın desteği ve PTT AŞ güvencesiyle başlatılan bu proje kapsamında tarım ürünlerinin vatandaşımıza ulaşması sürecinde yaşanan aracı hizmet ücretlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. www.epttavm.com internet adresinde e-Tanzim olarak hizmete sunulan meyve ve sebzeler tanzim fiyatları ile satılırken, tüm ürünler PTT Kargo ve Lojistik aracılığı ile güvenle vatandaşlarımıza ulaştırılacaktır. Vatandaşlarımızın tanzim noktalarında sıra beklememesi, sebze ve meyvelerini uygun şartlarda ucuz olarak alabilmeleri için Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com olarak sorumluluk üstlendik. Vatandaşımıza ekstra ücret yansımaması ve uygulamada avantajların artırılması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte çaba içerisindeyiz.”

Bakan Turhan açıklamasında ayrıca uygulamanın ne zaman başlayacağına dair değerlendirmesinde ise e-Tanzim uygulamamamızın süratle başlatılması için de çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz açıklamasında bulundu.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir