Ekonomi

Tanzime Rakip Geliyor! Kooperatif Sebze Meyve Satacak

Gıda fiyatlarının son dönemdeartış göstermesinden dolayı 31 Mart seçimlerine 40 gün kala hükümet tanzimsatışları devreye sokmuş ve vatandaşa uygun fiyatlı sebze ve meyve satışıgerçekleştirmişti.

Tanzim satışlarda birlikte e PTT AVM üzerindende sebze meyve satışı yapılmış ve vatandaşlar online bir şekilde alışverişyapmıştı. Hükümet tanzim satışları ek olarak Tarım Kredi Kooperatifleri ilebirlikte organize bir çalışma sayesinde gıda zinciri kuracak ve 700’den fazlaürünün internet üzerinden satacak. Tanzim Kredi Kooperatifi birlikte 700 Ürünsatışı e PTT AVM de olduğu gibi internet üzerinden online bir şekildegerçekleşecek.

2 kurum bu sistemde beraberçalışacak ve yeni sistem sayesinde Tarım Kredi Kooperatifleri üreticiden direktaldığı ürünleri e PTT AVM’nin internet sitesinde satışa çıkartacak. Siparişverilen ürünler vatandaşları en geç 2 gün içerisinde ulaştırılacak.

İstanbul ve Ankara’da kurulantanzim noktaları kaldırılarak mobil tanzim uygulamasına geçiliyor. Türkiyegenelinde 1600 kooperatifte 206 şubesi ile büyük bir üretici örgütü olan TarımKredi Kooperatifi e PTT AVM üzerinden yeni bir satış modeli gerçekleştirecek.

 Ayrıca tanzim satışlarda olduğu gibivatandaşlara uygun fiyatlı sebze meyve satışı gerçekleşecek ve sadece İstanbul-Ankaraiçin sınırlı değil 81 ile yayılması sağlanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir