Ekonomi

Tarım Bakanı Pakdemirli’den Anaç Manda Desteği Açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Adıyaman Ziraat Odası’nda tarım ve hayvancılık sektörü temsilcileriyle biraraya geldi.

Burada hem yerel seçim gündemini ele alan Bakan Bekir Pakdemirli hemde bakanlığın çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN DESTEK AÇIKLAMASI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli hayvancılığın geliştirilmesi projelerinden olan manda desteği ödemeklerinin başlayacağını hatırlattı. 

Ödemelerin 22 Mart tarihinden itibaren yapılacağını açıklayan Bakan Pakdemirli çoban istihdamına dair de açıklamalar yaptı. İşte Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin söz konusu desteklere ilişkin açıklaması.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Anaç Manda Desteği Açıklaması

“2018 yılı anaç manda desteklemeleri, yetiştiricilerimize bugün saat 18.00’den sonra tek seferde ödenecektir. 2018 yılı anaç manda desteklemeleri çerçevesinde 10 bin 797 yetiştiricimizin 68 bin 150 baş anaç mandasına 18 milyon lira destek ödenecek. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun. Çoban istihdamı destek ödemeleri de bugün başlıyor. 2018 yılı sürü yöneticisi istihdamı (çoban) desteklemeleri işletmelerimize bugün saat 18.00’den sonra tek seferde ödenmeye başlanacaktır. 2018 yılı sürü yöneticisi istihdamı desteklemeleri çerçevesinde 7 bin 23 işletmemize çoban istihdamına katkıda bulunmak maksadıyla 35 milyon lira destek ödenecek. Tüm işletmelerimize hayırlı olsun.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir