Ekonomi

Taşeron İşçi Maaşlarına Bir İlden Daha 635 TL Zam Müjdesi

Son dönemlerde baştan İstanbul, Antalya gibi belediye başkanlıkları olmak üzere çeşitli belediyeler bünyesinde görevli taşeron işçilerin maaşlarına enflasyon oranında yada bir miktar daha fazla zam yaptıklarını duyurmuşlardı. 

Bu zam haberlerinin ardından beklentiye giren diğer taşeron işçilere bir umutta Kocaeli Körfez Belediyesi’nden geldi.

KOCAELİ BELEDİYESİ’NDEN TAŞERON İŞÇİLERİN MAAŞLARINA ZAM

Körfez Belediyesi almış olduğu bir kararla KHK kapsamında belediye bünyesinde çalışan, taşerondan kadroya alınan işçilerin günlük ücretlerine zam yaptığını açıkladı. Yapılan açıklamada zam miktarı günlük 21.16 TL olarak açıklandı. Bu zam miltarına göre işçilerin maaşlarına aylık 635 TL zam yapılmış oldu. Kocaeli Belediyesi ile başlayan ve diğer ilçelerde de tek tek uygulanan iyileştirmeye dair tören düzenlendi. 

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran söz konusu zam konusuna dair açıklamasında şu ifadelere yer verdi. 

“ Körfez Belediyesi olarak, çalışanlarımızın, işçilerimizin hakkını koruduk ve her zaman yanlarında olduk. Görevi devredeceğimiz Cumhur İttifakı AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayımız Şener Bey ile yaptığımız istişareler sonucunda, KHK kapsamında çalışan personelimizin adlığı günlük brüt ücretlerine 1 Mart 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 21.16 lira ilave zam yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz. 212 çalışanımıza ve ailelerine hayırlı olsun” 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir