Ekonomi

Taşeron İşçi Maaşlarına TİS İle En Az 920 TL Zam Müjdesi

Taşeron işçilerin maaşlarına zam yapılması konusunda uzun süre sonra bir belediyeden müjdeli haber geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İZENERJİ bünyesinde çalışan işçiler için alınan karar doğrultusunda işçilere en az 920 TL zam yapıldı.

Toplu İş Sözleşmesi kapsamında alınan bu karar belediye ile DİSK’e bağlı Genel-İş İzmir 2 No’lu Şube arasında imzalandı. Tüm taşeron işçilere umut olacak o zam detayı. 

TAŞERON İŞÇİLERE UMUT OLACAK ZAM ANLAŞMASI

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli birimlerinden olan İZENERJİ bünyesinde yaklaşık 5 bin 200 personel görev alıyor. Burada çalışan personellerin mali ve sosyal hakları adına belediye ile işçi sendikası DİSK’e bağlı olarak faaliyetlerini devam ettiren Genel-İş İzmir 2 No’lu Şubesi arasında anlaşma imzalandı. 

Bu anlaşma ile belediyeed çalışan tüm personellerin maaşlarına en az 920 TL zam yapıldı. Maaşlara yapılan en yüksek zam oranı ise 1080 TL oldu. İşçilerin çoğunluğunun maaşlarına ise ortalama 1000 TL zam yapıldı. 

Söz konusu Toplu İş Sözleşmesine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan katıldı. Çok sayıda işçininde yer aldığı imza töreni sonrası işçilere sağlanan haklara ilişkin açıklama DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı’dan geldi Memiş Sarı Sözcü’ye yaptığı açıklamasında, “Bu zamla birlikte ortalama her vatandaşa 920 TL ile 1080 TL arasında zam yapıldı. Vatandaşın ikramiyeleri de arttı” ifadelerini kullandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir