Ekonomi

Taşeron İşçiler İçin Örnek Sözleşme: Yüzde 45 Zam, Bir Maaş İkramiye ve Yakacak Yardımı

Taşeron işçilerine enflasyon oranında zam verilmesi konusunda kamu gündeminde tartışmalar devam ederken bir kurum daha işçileri için Toplu İş Sözleşmesi imzaladı. 

Kocaeli UlaşımPark tarafından imlanan TİS kapsamında işçilere önemli sosyal ve mali haklar sağlandı. İşçi maaşları içinde önemli bir oranda anlaşma sağlanmasının ardından Türk İş Sendikası’ndan konuya ilişkin açıklama geldi. 

TİS İŞÇİLERİNE YÜZDE 45 ZAM VE BİR MAAŞ İKRAMİYE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark A.Ş. bünyesinde görevli 785 işçi için önemli bir adım attı. Türk İş Sendikası bünyesine bağlı olarak faaliyetlerini devam ettiren Demiryol İş Sendikası ve Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası arasında devam eden görüşmeler sona erdi. Anlaşma sağlanan görüşmeler sonrasında işçileri bir hayli memnun edecek zam kararı çıktı.

Anlaşma kapsamında kurum bünyesinde çalışan işçilere ilk yıl yüzde 45 oranında zam yapılacak. İşçiler için ikinci yıl zam oranı ise yüzde 12 olarak belirlendi. Bu zam oranlarının dışında işçilere ayrıca her yıl bir maaş ikramiye verilmesi konusunda anlaşma sağlandı. Bu haklarında yanında işçilere her ay belirli oranda yakacak yardım, 3 çocuğa kadar çocuk yardımı ve çocukları okuyan işçiler için ise eğitim yardımı sağlandı. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tahir Büyükakın bu anlaşmaya ilişkin açıklamasında ayrıca işçilere bir müjde daha vererek oluşan farkın bayram öncesinde işçilere ödeneceğini duyurdu. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir