Ekonomi

Taşeron İşçilere 2019 Yılı Sona Ermeden İkramiye Ödemesi Müjdesi

Kamuda çalışan kadrolu taşeron işçilere sağlanan mali ve sosyal haklar kapsamında çeşitli ek ödemeler yapılıyor. 

Yıl içerisinde çeşitli dönemlerde yapılan bu ek ödemeler ile kadrolu taşeron işçilerin ekonomik anlamda rahat nefes almaları amaçlanıyor. Kadrolu taşeron işçilerin kamuda 4/D statüsünde çalışmaya başlamalarının ardından elde ettikleri haklardan bir tanesi de tediye ikramiyesi. 

Önümüzdeki günlerde ikramiye ödemesinin son taksitini alacak 4/D’li taşeron işçilerin, ödeme tablosunu aktarıyoruz.

TAŞERON İŞÇİLERE ÖDEMELER ARACLIK AYINDA

Kadrolu taşeron işçilere yapılacak olan tediye ikramiyesi ödemeleri Çalışma Bakanlığı tarafından hazırlanan mali ve sosyal haklar yönetmeliğinde yer alan en önemli hakların başında geliyor. 

Ancak tediye ikramiyesi ödemesi her taşeron işçiye ödenmiyor. Bu kapsamda başta Kamu İktisadi Teşebüslerinde çalışan KİT çalışanları ile belediyeler bünyesine çalışan taşeron işçilere tediye ikramiyesi ödenmiyor. 

En Düşük İkramiyte Tutarı

Sadece kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilere ödenecek olan tediye ikramiyesi ödemeleri, Aralık ayında çalışanların hesaplarında olacak. 

Bir yıl içerisinde 52 gün olarak ödenen tediye ikramiyesi ödemeleri 4 taksit halinde çalışanlara veriliyor. Bu taksitlerin ilki Ocak ayı ile Şubat ayında yapılırken ikinci ödemeler Mayıs sonu Haziran başı gibi oluyor. Tediye ikramiytesinde üçüncü taksit Ağustos döneminde ödenirken son taksit Aralık döneminde ödeniyor. 

Bu kapsamda kamuda çalışan taşeron işçilere ödenen bu ikramiyeler, 4/D’li çalışanın maaşına göre ödeniyor. Maaş arttıkça ikramiye tutarı artıyor. Doğal olarak en düşük ikramiye ödemesi ise asgari ücret ile çalışanlara ödeniyor. Asgari ücret ile çalışanlara yapılacak ödemeler ise 792 TL. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir