Ekonomi

Taşeron İşçilere 792 TL Tediye İkramiyesi Ödemesi Ne Zaman?

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçiler ikramiye almaya hazırlanıyor. 

İkramiyelerin bayramdan önce yatırılacağının açıklanmasının ardından rahat bir nefes alan taşeron işçiler için net tarihte belli oldu. 

TEDİYE İKRAMİYE ÖDEMELERİ 31 MAYIS TARİHİNDE

Kamuda KHK ile kadroya alınan taşeron işçilere sağlanan deteklerden bir tanesi de tediye ikramiye ödemeleri olduç Bu kapsamda taşeron işçilere maaşları üzerinden hesaplanan bir oranlar yıllık tediye ödemesi yapılacak. 

Bu tediye ödemeleri yılda 52 gün olarak hesaplanır ve bu süre üzerinden ödenir. Personelin brüt maaşına göre hesaplanan tediye ödemelerinden vergi ve prim kesintileri yapılır. Bu kesintilerin ardından ortaya çıkan miktar 4 taksit halinde işçilere ödenir. 

2019 yılı için tediye ikramiye ödemelerinin ilk taksiti Ocak ayında yapılmıştı. Ocak ayından sonraki ikinci taksit için ödemeler ise Haziran ayında yapılacaktı. Ancak işçilerin bayramdan önce mağdur olmamaları adına ikramiyelerin Mayıs ayında ödeneceği açıklandı. 

Bu çerçevede, ödemelerin yapılacağı tarihte netlik kazandı. Bu kapsamda taşeron işçilere tediye ödemeleri 31 Mayıs tarihinde yapılacak. Hesaplara yatırılacak en düşük tutar ise asgari ücretli çalışanlar için 792 TL olacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir