Ekonomi

Taşeron İşçilere Tediye İkramiyesi İle Birlikte Bayram İkramiyesi Müjdesi Geldi

Kadroya alınan taşeron işçilere verilen sosyal haklar kapsamında Bayram İkramiyesi ödemesi de yapılacak. 

Peki 4/D statüsünde kadroya alınan taşeron işçilere Ramazan Bayramı öncesi ödenecek olan bayram ikramiyesi tutarı ne kadar? Ödemeler ne zaman ve nasıl yapılacak?

Tüm bu soruların yanıtlarını sizlere detayları ile aktarıyoruz. 

KADROYA ALINAN TAŞERON İŞÇİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ

Kamu kurumlarında kadroya alınan taşeron işçilere sağlanan haklardan bir tanesi de bayram ikramiyesi. Yılda iki defa ödenmekte olan bayram ikramiyesi işçilerin hesaplarına direkt olarak yatırılıyor. Bayram öncesi yatırılan ikramiyeler 2019 yılı Ramazan Bayramı için Mayıs ayında yatırılacak. Taşeron işçilere ödenecek bayram ikramiyesi tutarı ise 75 TL.

TEDİYE İKRAMİYESİNİN İKİNCİ ÖDEMESİ

Kadroya alınan taşeron işçilere ayrıca Mayıs ayında bir ödeme daha yapılacak. Yılda 52 gün olarak sağlanan ve 4 taksiti halinde ödenen tediye ikramiyelerinin ikinci taksiti ödenecek. Mayıs ayı sonunda ödenmesi beklenen tediye ikramiyeleri maaşlara göre değiştiği için her işçiye farklı tutarda ödenecek. 

Buna göre brüt ücreti 2 bin 660 TL olan yani net ücreti 2 bin 20 TL (asgari ücretli) taşerın işçiye mayıs ayında 825 TL tediye ikramiyesi ödenecek. Brüt ücreti 4 bin 500 TL olan bir işçiye ise 1394 TL tediye ikramiyesi ödenecek.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir