Ekonomi

Taşeron İşçilerin Bayram İkramiyesi İle Birlikte Maaş Zammı Beklentisi

Kamuda çalışan taşeron işçilerin maaşlarına zam konusu çalışma gündeminden düşmüyor. Binlerce taşeron işçi tarafından merak edilen konuya dair yaşanan son gelişmeleri ve zam konusuna dair detayları sizlere aktarıyoruz. 

TAŞERON İŞÇİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ

Kadroya alınan taşeron işçilere sağlanan imkanlardan birisi Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi sağlanan bayram ikramiyesi. Bu ikramiyeler ile tüm taşeron işçilere eşit miktarda ödeme yapılıyor. Tüm taşeron işçilere ödenen bayram ikramiyesinin tutarı 2019 yılında 75 TL. Taşeron işçilere ödenecek bayram ikramiyesinin Mayıs sonunda ödenmesi bekleniyor. 

Taşeron işçilere yine aynı dönemde bir ikramiye ödemesi daha yapılacak. Taşeron işçilere Mayıs sonunda 52 günlük tediye ikramiyesinin ikinci taksiti ödenecek. Bu ödemeler maaşlara göre belirlenmekte olan en az ikramiye asgari ücretli çalışanlara 825 TL olarak ödenecek. 

Zam Konusu: Taşeron işçilere zam konusunda bazı belediyeler ve kurumlar adım attı. Ancak bu konuda maaşına zam alan işçilerin sayısı tüm taşeron işçilerin sayısı yanında çok küçük bir oranda kalıyor. İşçiler maaşlara zam yapan kurumları örnek göstererek kendi maaşlarına da zam talebini yineliyorlar. Hali hazırda işçilere toplu iş sözleşmesi kapsamında yüzde 4’lük bir zam yapılmıştı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir