Ekonomi

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’ndan Hükümete Doları 2 TL’ye Düşürecek Öneri

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu bazı etkinlikler kapsamında bir grup basın mensubile görüşmeler gerçekleştirdi. 

Bu konuda gündem ve ekonomi konularına dair açıklamalarda bulunan Metin Feyzioğlu dolar kuru konusunda çok dikkat çekici bir açıklamada bulundu. 

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun yapısına dair yöneltilen değişiklik teklifi ile yatırımcıya çok güzel bir mesaj verileceğini ifade eden Metin Feyzioğlu bu sayede doların 2 TL’ye düşeceğini söyledi. 

HÜKÜMETE DOLARI 2 TL’YE DÜŞÜRECEK ÖNERİ

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu konuya  ilişkin konuşmasında HSK’nın yapısının değiştirilmesine yönelik açıklamalarda bulundu. Değişiklik önerisinde HSK üyelerinin yarısını 3/5 uzlaşma zorunluğu getirerek Meclis’e verin diyen Metin Feyzioğlu diğer kısmın ise Yargıtay ve Danıştay genel kurullarına verilmesini önerdi. Bu şekilde sistemin birşeyi önleyemeyeceğini ifade eden Feyzioğlu bu durumun hakim keyifliği olarak açıkladı. 

Bunun da önlenmesi gerektiğini söyleyen Metin Feyzioğlu otokontrol sistemi ile bu durumun önüne geçilebileceğini söyledi. “Ben şunu söyleyeyim HSK bugün değişsin dolar 2 lira düşer. Yabancı yatırımcıya nasıl güzel bir mesaj verirsiniz. ‘HSK’nın yapısını değiştiriyoruz’ cümlesi bile yeter. O kadar etkili olur ki, ama bir adım atalım”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir