Ekonomi

Tekstilde İflas Etti Koyun Tüccarı Oldu

Bursa’da yaşayan MustafaAydın daha önce Tekstil işiyle uğraşıyordu. Tekstil işinde iflas eden veatölyesini kapatan Mustafa Aydın araştırmalar sonucu Ukrayna’dan 14 ayda birbatımda 5 kadar yavru veren Romanov cinsi koyunları buldu.

İlk etapta Türkiye’ye 100 koyun getirenMustafa Aydın bu koyunlardan toplamda 14 ayda 500 yavru almayı başardı. Yaptığıtanıtımlarda birlikte Türkiye’nin çok farklı yerlerine koyun satışıgerçekleştiren Mustafa Aydın şu anda koyun talebinin yetişemiyor.

Türkiye’nin her yerine koyun sattıklarınısöyleyen Mustafa Aydın bu koyunları almak isteyenler 4 ay önceden sıraya girmekzorunda. Ülkemizde küçükbaş hayvancılığı arttırmak için bu cins koyunlar sonderece önemli olacak.

“Bu işe 2016 yılında girdiğinisöyleyen Mustafa Aydın 100 adet Romanov koyunu getirdiğini ve bu koyunların 14ayda bir batımda üçüz ve dördüz kuzu doğurduğunu ender durumlarda da beşizaltız doğurabildiğini açıkladı. Biz bu koyunların ithalatını yapıyoruz.

Romanov koyunlarınınkuzularını satıyoruz aşırı talepten dolayı almak isteyenler 4 ay bekliyorlar.Bu koyunlar Türkiye’nin küçükbaş hayvan sorununa çözüm olabilir. Biz bütünvilayetlere bu tarz koyunlar sattık ve bu hayvanlar ülkemizin iklim şartlarınada uyum sağlıyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir