Ekonomi

Temmuz Ayı Evde Bakım Parası Yatan Şehirleri ve Güncel İl İl Ödeme Listesi

Evde yakınına bakan vatandaşlara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla ödenen evde bakım maaşı için Temmuz ayı ödemeleri başladı. Her ayın 10 ile 20’si arasında çeşitli tarihlerde il il ödenen evde bakım parası için ödeme yapılan şehirlerin listesini tek bir haberde derledik. 

İşte Temmuz ayı içerisinde evde bakım parası ödemesi yapılan şehirlere dair güncel liste. 

EVDE BAKIM PARASI ÖDEMESİ YAPILAN ŞEHİRLER

2019 Temmuz’da Evde Bakım Parası ödemesi yapılan şehirlerin listesi: 

1- Aksaray 2- Kırklareli 3- Amasya 4- Edirne 5-Tokat 6- Samsun 7- Afyonkarahisar 8- Antalya 9- Hatay 10- Bolu 11- Sakarya 12- Adıyaman 13- Kırşehir 14- Ordu 15- Diyarbakır 16- Bursa 17- Malatya. (Listeye yeni şehirler katıldıkça ödeme tablosu güncellenecektir.)

EVDE BAKIM PARASINI KİMLER NASIL ALABİLİR?

Evde bakım parası ödemesi almak isteyen vatandaşların sağlamaları gereken başvuru şartları bulunyor. Çalışma Bakanlığı aracılığıyla ödenen evde bakım maaşı başvuru şartlarını madde madde şu şekilde.

Evde bakım parası almak için bakımı yapılacak kişinin sağlık kurulu raporuyla ağır engelli olması gerekiyor. Ayrıca bakımı yapılacak kişi ile bakımı yapacak kişi arasında aile, kan bağı bulunması gerekiyor. Burada olan özel durumda ise üvey olan akrabalarda bu sınıfa dahil ediliyor. Bu şartının yanında sağlanması gereken diğer şart ise bakımı yapılacak kişinin kendi ihtiyaçlarını karşılayamacak durumda olması gerekiyor.

Bu şartın yanında ise vatandaşlardan gelir şartı talep ediliyor. Evde bakımı yapılacak kişinin yaşadığı evdeki gelir kişi başı 1219 TL’yi aşmamalı. Bu şarta göre 4 kişilik bir haneye ayda 4876 liranın altında gelir giriyorsa bakım maaşı için başvuru yapılabiliyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir