Ekonomi

Temmuz Ayı Güncel AGİ Tablosu: Evli, Bekar ve Çocuklu Çalışanlar

Sabit gelirle çalışan vatandaşlar için Asgari Geçim İndirimi (AGİ) ödemeleri büyük önem taşıyor. Maaşlara ilave olarak ödenen  AGİ ödemeleri, 

Peki AGİ Ödemeleri Neye Göre Belirleniyor?

Asgari Geçim İndirimi ödemeleri, Asgari Ücret tutarı üzerinden hesaplanıyor. Asgari ücretten yaşanan artışlarla birlikte yükselen AGİ ödemeleri vatandaşların durumlarına göre değişiyor. 

Bu bilgiler ışığında çok sayıda okuyucumuzdan Asgari Geçim İndirimi tutarına dair bazı sorular geldi. Çalışma hayatı içerisinde olan okuyucularımız ‘AGİ ödemelerine Temmuz ayında zam yapıldı mı? soru Kamu İlanları olarak bizlere sıkça yöneltildi. 

Bu kapsamda AGİ ödemelerine dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

AGİ ödemelerinde Temmuz ayında zam yapılmadı. Asgari ücret artışıyla zamlanacak olan AGİ ödemeleri şuanda uygulamada mevzuata göre Ocak 2020’de artacak. Bu tarihden önce ödemelere zam yok.

Güncel AGİ Tablosu

Asgari geçim indirimi vatandaşların medeni hal durumlarına göre değişiyor. En düşük AGİ ödemesi bekar ve çocuksuz çalışana yapılırken çalışanın evli olması durumunda artıyor. Çalışanın eşinin çalışıp çalışmama durumuna göre değişen bu ödemelerde çocuklu olmak ve çocuk sayısı da ödemelere etki ediyor.

Bu çerçevede Güncel AGİ Tablusu şu şekilde;

Bekar ve çocuksuz vatandaşlara ödenen Asgari Geçim İndirimi ödemesi ise 192 TL.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir