Ekonomi

TESK Başkanı Palandöken: Beyaz Eşya Mobilya ve Otomotivde Vergi İndirimi Devam Etsin

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yapmış olduğu bir açıklama ile bir süredir devam eden vergi indirimlerinin uzatılmasını istedi. 2019 yılı sonuna kadar bu indirimlerin devam etmesini isteyen Bendevi Palandöken bu kararın ekonominin büyümesinde faydalı olacağını söyledi. 

VERGİ İNDİRİMLERİ DEVAM ETSİN

Bendevi Palandöken yapmış olduğu açıklamasında Ramazan Bayramının Haziran başına denk geldiğini bu durumda düğün tarihlerinin daha yeni başladığını söyledi. Düğün döneminde yeni ev kuracakların, ev değiştireceklerin beyaz eşya alacağını ifade eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken vergi indirimleri konusunda şu ifadeleri kullandı. 

“Geçen yıl mobilyada yapılan vergi indirimi, mobilya satışlarını yüzde 30 artırmıştı. Ancak beyaz eşya ve otomotivde kur artışının etkisinden dolayı aynı artışı göremedik. Beyaz eşya ve otomotivde ihracat artarken, iç pazardaki satışlar azalmaya devam ediyor. Vergi indirimlerinin süresi dolduğunda bu yavaşlama daha artabilir. Diğer taraftan, yaz aylarında cari açığın kapanması ve turizm gelirleriyle kurlarda büyük ölçüde gerileme bekliyoruz. Vergi indirimlerinin süresi uzatılırsa, satışlarda kayda değer bir artış görülebilir. Bunun da ekonominin yeniden büyümesine etkisi pozitif olacaktır”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir