Ekonomi

TESK Başkanı Uyardı! Sakın İnternetten Almayın

Yaz ayları neredeyse geldi ve düğün sezonun da başlamak üzere TESK başkanı Bendevi Palandöken düğünlerde vazgeçilmez olan altınların fiyatları yükselince internet üzerinden dolandırıcılıkları sayısının arttığını aktardı.

Vatandaşlar hem altın alırken hem de altın bozdururken çok titiz davranmalı diyen Tesk Genel Başkanı Bendevi Palandöken hediyelik altın yatırımlık altın alan kişiler kesinlikle internet ortamından altın satın almasını ve güvenilir bir kuyumcudan alışveriş yapsın.

Bendevi Palandöken altın alışverişlerinde kesinlikle güvenilir bir esnafın tercih edilmesi gerektiğini söyledi. Her yıl düğün sezonunun başkası başlamasıyla birlikte gram altın ve çeyrek altın olan talep artıyor. Altın fiyatları geçen yıla nisan ayına göre son derece artış gösterdi. Geçen yıl nisan ayında çeyrek altın 278 liradan satılıyordu. Şimdi ise 380 TL bandında satılıyor.

Düğünlerde de en fazla çeyrek altın satılıyor nisan ayına göre %35 artış gösterdi ve Sahtekârlar bunu fırsat biliyor. Gerçeğinden ayırt edilemeyen altınların üretildiğini söyleyen Palandöken altın alış verişi yaparken vatandaşın çok dikkatli olması gerektiğini söyledi.

2019’un Ocak ve Şubat aylarına oranla çeyrek altın üretimin azaldığına dikkat çeken Palandöken ülkemizin sosyal ve kültürel yapısı gereği en fazla altın satan ülkeler arasında yer alıyoruz. Ocak ve Şubat aylarında 1.007.110 adet çeyrek altın üretildi. Bir önceki yıl oranla bu alanda da azalma var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir