Ekonomi

TESK Genel Başkanı: Sigorta Primleri Düşürülürse İstihdam Artar, İşsizlik Azalır

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken gündeme ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu. TESK Başkanı yazılı açıklamasında işsizlik, işverenlere kolaylık ve istihdam konularına değindi. 

Bendevi Palandöken tarafından yapılan yazılı açıklamada bu konularda atılabilecek adımlara karşı talepler dile getirilirken bu taleplerin gerçekleşmesi durumunda bu sorunların büyük ölçüde çözüleceği bildirildi. İşte söz konusu yazılı açıklamanın detayları;

SİGORTA PRİMLERİ DÜŞÜRÜLSÜN TALEBİ

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yazılı açıklamasında iş verenlere kolaylık sağlandığında bı kolaylığın ekonomiye direk etki edeceğini söyledi. Sigorta primleri konusuna değinen Bendevi Palandöken, sigorta primlerinin düşürülmesi durumunda işsizlik oranının azalacağını ve istihdamın artacağını söyledi. 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in sigorta primlerinin düşürülmesi konusunda yapmış olduğu açıklama şu şekilde;

“Sigorta primleri düşerse esnaf hem yanındaki elemanı çalıştırmaya devam eder hem de ihtiyacı varsa eleman almaktan kaçınmaz. Yeni eleman alınması ise istihdama destek sağlar ve işsizliği azaltır. Daha fazla kişi istihdam edileceği için SGK’nın sigorta primlerinden elde ettiği tahsilat düşmeyeceği gibi artış gösterir.” 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir