Ekonomi

TESK: Poşet Beyanname Verme Süresi Uzatılsın

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken esnafların poşet cezasına çarptırılmaması için poşet beyanname verilme süresinin uzatılmasını talep etti. Bu konuda dikkat çeken açıklamalarda bulunan Bendevi Palandöken vatandaşların bu konuda yeterince bilgilendirilmediği söyledi. 

TESK’TEN POŞET BEYANNAME VERME SÜRESİ UZATILSIN

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken tarafından yazılı bir açıklama ile dile getirilen talep kapsamında beyanname verme süresinin 24 Nisan tarihi itibariyle sona ereceğini açıkladı. 

Bendevi Palandöken basit usulde vergi veren esnafın poşet beyannamesinden muaf olmasını talep ettiği yazılı açıklamasında beyanname süresinin bir kez daha uzatılmasına ilişkin şu ifadeleri kullandı. 

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in Poşet Beyannamesi Açıklaması

“Esnafımız beyannamenin nereye ve nasıl verileceği konusunda yeterince bilgilendirilemedi. 2872 sayılı Çevre Kanunu’na göre, poşet beyanı verme yükümlülüğünü zamanında veya tam olarak yerine getirmeyenlere önce tebliğ gönderiliyor ardından 18 bin 37 lira ceza veriliyor. Yüz binlerce esnafımızın poşet cezasına çarptırılmaması için beyanname verme süresinin acilen uzatılması gerek.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir